השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך שעתיים (בשעות הפעילות)

אימוני לייזר טאג

השם לייזר טאג הוא עברות של השם Lazer Tag (באנגלית) שפירושו למעשה "תופסת לייזר". רובנו לא רגילים לחשוב כך אך למעשה משחק הלייזר טאג, כמו גם הפיינטבול, בבסיסם הם פשוט משחקי "תופסת" רק שאין אנו "תופסים" את היריב בדרך של מגע ישיר (נגיעה של כף ידינו בגופם).

אימוני לייזר טאג

בפיינטבול היריב "נתפס" באמצעות פגיעה של כדור צבע ובלייזר טאג באמצעות קרן אור שאנו "יורים" מרובה הלייזר טאג שלנו תך שהיא פוגעת בציוד הלייזר טאג שלהם (ברובה הלייזר טאג ו/או בחליפת לייזר טאג כאשר נעשה שימוש בחליפות כאלה).

אימוני לייזר טאג משמשים לשיפור מיומנויות לחימה של חיילי חי"ר (חיל רגלים) וכן הם משמשים לשיפור יכולות אישיות וקבוצתיות אצל מי שנוהגים לשחק לייזר טאג באופן קבוע כתחביב.

רובה לייזר טאג

מתקני אימון מסוגים שונים

משחק לייזר טאג ניתן לקיים כמעט בכל מקום שהינו רחב ידיים דיו בכדי להכיל את מספר המשתתפים במשחק בו זמנית. ישנם אימוני לייזר טאג הנערכים במתקנים שהוקמו במיוחד לצורך כך וישנם אימונים הנערכים בשטח שנבחר למטרה זו ושאליו הובא כל הציוד הדרוש.

ניתן לשחק לייזר טאג במתקנים מקורים ובשטח פתוח, בכל מקרה חשוב לשים לב שלשחקנים יש את כל שהם צריכים על מנת להפיק את המרב מן האימון.

אימונים לחובבים כמו גם אימונים מקצועיים

אנו רגילים לחשוב על לייזר טאג כעל פעילות פנאי המיועדת למטרת שעשוע בלבד. אולם למערכות לייזר טאג נודעת חשיבות רבה גם כמתקני אימון לחיילים, שוטרים ונושאי תפקידים אחרים בכוחות ביטחון ממשלתיים בישראל כמו גם במדינות רבות אחרות בעולם. באמצעות מערכות לייזר טאג ניתן לאפשר לכוח צבאי לתרגל ביצוע משימה כנגד כוח המדמה כוח אויב כאשר לוחמים משני הצדדים מורחקים מן המערכה כאשר מסומן שהם נפגעו, נפצעו או נהרגו.

אימוני לייזר טאג למי שנוהגים להשתתף במשחקי לייזר טאג ספורטיביים נערכים במטרה לשפר את יכולותיהם האישיות כמו גם לטפח שיתוף פעולה בין מי שמשחקים כשהם נחשבים בני קבוצה אחת המנהלת לוחמה כנגד קבוצה יריבה.

יש להקפיד שאימוני לייזר טאג ינוהלו על ידי מי שברשותם ניסיון מספיק, ידע מקצועי מתאים וציוד איכותי, תקין ומתוחזק היטב. רק קיום האימונים תחת תנאים טובים, מבחינת הכנת שטח ביצוע האימון, מוכנות המשתתפים (כולל קבלת ההדרכה הדרושה) ותקינות הציוד יבטיח השגת מטרות אימוני לייזר טאג כפי שאלה הוגדרו מראש.

ככל שמטרת האימון מרחיקת לכת יותר כך נדרשת הכנה מדוקדקת יותר, כך למשל אם מדובר באימון שנעשה על מנת לתרגל כוח חי"ר בתקיפה של יעד מבוצר יש לוודא שמצבו הטכני של הציוד לא יותיר מקום לספק באשר למי שנפגעים במהלך התקיפה. רק אם ניתן יהיה להרחיק את מי שנפגעו ניתן יהיה לדמות תנאי קרב ולהסיק מסקנות בנוגע ליעילות תוכנית התקיפה ואופן ביצועה בפועל.

  • +10
  • +8
  • שעתיים
everest credit