השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך שעתיים (בשעות הפעילות)

פיינטבול בשטח

העובדה שפיינטבול נוחל הצלחה גדולה כל כך ברחבי העולם נעוצה בכך שנהנים ממנו לא רק מי שיש להם משיכה טבעית לכלי נשק ומשחקי מלחמה.

באופן הבסיסי ביותר פיינטבול הוא למעשה סוג של משחק תופסת כאשר כדי ל"תפוס" צריך לפגוע בשחקן יריב בכדור צבע אותו יורים לעברו באמצעות "רובה פיינטבול", שהינו למעשה מתקן המשגר קפסולות צבע בעלות מעטפת ג'לטין.

זהו כאמור הפיינטבול במתכונתו הבסיסית ביותר כאשר על גביה ניתן לפתח אינספור וריאציות מהן מורכבות עד כדי דימוי קרב צבאי ממש הנערך בשטח מסובך (שטח בנוי למשל) בין שתי קבוצות מאומנות היטב כשחברי כל קבוצה יודעים לשתף פעולה ולהילחם יחד כיחידה צבאית לכל דבר ועניין, כולל שימוש במכשירי קשר, משקפות ועוד.

משחקי פיינטבול נערכים במגרשים פתוחים ייעודיים כמו גם במתקנים מקורים. ישנן חברות המציעות אטרקציה בדמות משחק פיינטבול בשטח, משחק פיינטבול שניתן לערוך בשטח פתוח כלשהו במסגרת אירוע כגון, ימי כייף, ימי גיבוש לעובדים או מסיבות למניהן.

פיינטבול בזיקית

מגוון משימות ויעדים

אחת הסיבות שפיינטבול הוא מקור הנאה לקהל כה מגוון היא שניתן לקבוע שלל מטרות אותן אמורים המשתתפים לפעול להשיג, בין אם כשחקנים בודדים או כקבוצה.

כך למשל משחק פיינטבול בשטח יכול להיות כזה בו חברי קבוצה אחת צריכים לשאוף לפגוע בכל חברי הקבוצה היריבה (הקבוצה שמפסידה היא הראשונה שכל חבריה "סומנו" בכדורי צבע של הקבוצה היריבה).

סוג נפוץ נוסף של משחק פיינטבול בשטח הוא כזה בו כל קבוצה מנסה לתפוס ("לגנוב" אם תרצו) את הדגל של הקבוצה היריבה. ישנם גם משחקים בסגנון "לכבוש את מוצב האויב", "הצלת שבוי" ועוד.

התאמת אופי ומשך המשחק להעדפות המשתתפים

חברות העוסקות בארגון ימי גיבוש, ימי כייף, מסיבות ומני אירועים בטבע ואשר על האטרקציות שהן מציעות נמנים גם משחקי פיינטבול בשטח ידעו להתאים משחקי פיינטבול אלה לאופיים של המשתתפים.

כך למשל עבור עובדים המכירים זה את זה היטב ובכוחם להשיג רמה גבוהה של שיתוף פעולה יכול להתאים משחק פיינטבול שטח בו מתמודדות זו מול זו שתי קבוצות המאורגנות ככוח לוחם, כולל מפקד, מפקדי יחידות משנה, חלוקת משימות בין חברי הקבוצה, הגדרת משימת העל ועוד.

ירי_2

הכנת שטח המשחק

אחד הדברים המעניקים למשחק פיינטבול בשטח את קסמו הוא שאין שטח אחד הדומה למשנהו, הטופוגרפיה, הצמחייה ועצמים המצויים בתא השטח בו נערך המשחק יוסיפו עניין ויהפכו את המשחק למאתגר ומסעיר יותר.

כך למשל כאשר מדובר בחורשה השחקנים יכולים לתפוס מחסה מאחורי עצים ולנסות להתקדם מבלי להיפגע מעץ אחד אל אחר, אם ישנם מבנים הם יכולים לשמש כ"מוצבים", לאזורים מוגבהים תיתכן חשיבות אסטרטגית וכדומה.

מי שצוברים ניסיון בארגון משחקי פיינטבול בשטח ידעו לנצל את מאפייניו הייחודיים של האזור בו יתקיים המשחק ולהיעזר בהם כדי להפוך אותו למהנה במיוחד עבור המשתתפים.

  • +10
  • +11
  • שעה
everest credit