השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

השאירו פרטים ונחזור אליכם תוך שעתיים (בשעות הפעילות)

יום הולדת "טירונות" לילדים

סדנאות ODT תפסו בשנים האחרונות מקום מרכזי בתחום ימי הולדת, ימי הכיף, גיבוש קבוצות, פיתוח מנהיגות והעצמה ועוד. סדנאות אלו פונות למגוון רחב של קבוצות אשר לכל אחד מהם יעדים ומטרות שונות. הפעילות מיועדת לימי הולדת, בתי-ספר, תנועות נוער, ימי גיבוש הורים-ילדים, חברים ולמעשה מתאימה לכל קבוצה שנמצאת הרבה ביחד.

בסדנה הילדים יעשו משימות בסביבה שונה מזו שהם רגילים בה בשגרה, וכל זאת בליווי מנחה הODT, שיאתגר אותם לפי הרמה והאופי שלהם. בתחילת הסדנה המנחה יעזור לילדים להכיר זה את זה באמצעות משימות כיפיות וקלילות, לאחר מכן המנחה ישים דגש על מספר אלמנטים כגון: תקשורת בין-אישית, התמודדות עם מצבים של חוסר ודאות, כושר מנהיגות, יכולת קבלת סמכות ויכולת הנעת תהליכים בתוך הקבוצה.
זיקית החוויה האתגרית שמה דגש על ה"פאן" של המשחק, במטרה להוציא את הילדים עם חוויה ייחודית וכיפית, שתישאר איתם זמן רב לאחר הפעילות.

גיבוש לילדים

מחקרים בנושא מוכיחים כי סדנאות ופעילות ODT יוצרות למידה ופיתוח כישורים חברתיים ואישיים שונים כמו: שיפור בביטחון עצמי, עליה בנכונות לקחת סיכונים, שיפור במודעות ובדימוי העצמי, שיפור ופיתוח מיומנויות בתחום המנהיגות ופיתוח מיומנויות חשיבה רפלקטיביות. במישור הקבוצתי מדגישים החוקרים מיומנויות כגון: העצמה אישית וקבוצתית, היחיד כחלק מקבוצה, עבודת צוות, בניית תכניות עבודה, יצירת תכנון אסטרטגי, תקשורת בין אישית, תקשורת בקבוצה, הקשבה ועוד.

פעילות ODT היא סדנת חובה לכל ילד!

הפעילות מתבצעת בשטחים פתוחים בכל רחבי הארץ כגון: חורשות, יערות קק"ל, פארקים, שטחי בית-ספר ועוד…
מתוך מבחר התחנות הקיימות, המדריך יעביר לפחות 12 תחנות, בהתאם לאופי וסגנון המשתתפים.
משך הפעילות- כשעה וחצי.

פירוט התחנות:
1. פתיחה – משחקי חימום והיכרות עם המדריכים באמצעות חבלים וחישוקים
2. מתקני A – תחרות הליכה על גבי מתקנים מעץ בצורת A המיוצב ע"י הקבוצה
3. גשר אנושי – סולם הבנוי מקורות עץ הנתמכים ע"י המשתתפים
4. מעגל מקלות – העברת מקלות במעגל בין המשתתפים בתזמון מדוייק
5. "סנדלי עוג" – סנדלי ענק מעץ הדורשים תזמון קבוצתי כדי להצליח להתקדם
6. שבלול – מעבר מוט עץ בתוך שבלול חבלים ע"י שיתוף פעולה קבוצתי
7. "מעבר נהר" ע"י שימוש בקורות עץ בגדלים שונים – תחרות קבוצתית
8. "רשת עכביש" – מעבר כל הקבוצה לצד השני של הרשת ללא מעבר כפול
9. מעגל המספרים – תפזורת מספרים על לוחות עץ – משימה תחת לחץ זמן
10. 'הקאסם' – הובלת כדור באמצעות טבעת המיוצבת ע"י חבלים על 'טיל קאסם'
11. זיכרון קבוצתי– על הקבוצה לזכור סדר אקראי של מספרים בזמן קצוב
12. פאזל ענק– אתגר הרכבה קבוצתי של צורות הנדסיות
13. מעגל פקודות – ביצוע משימות יחיד במסגרת קבוצתית
14. מטווח בכדורי צבע לעבר מטרות סטטיות – 5 כדורים למשתתף – כלול במחיר! *

להלן לינק לסרט התדמית של זיקית , בו ניתן לראות את הפעילות מתבצעת
ניתן לשלב את הפעילות עם משחק פיינטבול או לייזר טאג

* המטווח מתקיים ב'יער השלום' בירושלים בלבד
* בפעילות משולבת (פיינטבול/לייזר טאג) לא מתבצע מטווח כדורי צבע
* גיל מינימלי לביצוע הפעילות: 7
* יתכנו שינויים בהתאמת התחנות לגיל המשתתפים והשטח

  • +10
  • +6
  • שעה וחצי

טירונות לילדים

גם במדינות בהם לשירותי הביטחון תפקיד מינורי בהרבה מזה שבארצנו לילדים משיכה טבעית לבעלי תפקידים במדים בכלל ולאנשי צבא בפרט. לא לחינם ניתן למצוא כל כך הרבה צעצועים שמדמים כלי נשק וציוד לוחמה.
אמנם, אין ספק כי לבנים נטייה חזקה יותר להשתעשע במשחקי מלחמה למיניהם אולם בהינתן ההזדמנות והנסיבות המתאימות נראה שגם ילדות מפיקות הנאה רבה מנטילת חלק בפעילות שכזו.

בזיקית אנו שוקדים כל העת על פיתוח הפעלות ואטרקציות מלהיבות, מהנות ומאתגרות אשר ערך מוסף לצידן. טירונות לילדים היא מתכונת מנצחת לבילוי של כמה שעות תוך טעימה מסקרנת, מתובלנת כך שתערב לחיכם של ילדים, ממה שחיילים עוברים בראשית דרכם בצבא.

 

חוויה בלתי נשכחת


טירונות לילדים היא מסוג החוויות המותירות רושם עמוק, הילדים מרגישים שהם זוכים להיחשף ולהתנסות במה שחיילים אמיתיים עושים.

בישראל לכל ילד וילדה מושג כלשהו על חייהם של חיילים. ילדינו צופים באחים גדולים, קרובי משפחה, שכנים ומכרים לובשי מדים, חשים יראת כבוד ותוהים מה כוללת שגרת יומם. ילדינו שומעים סיפורים על אימונים בכלי נשק, נוהלי משמעת, תרגולות לפיתוח כושר גופני ועוד, סקרנותם הטבעית מתעוררת מלובה במשיכה אופיינית לכל דבר הקשור בלוחמה וחיי צבא.
בטירונות לילדים זוכים הילדים ללבוש מדים ולהתנסות במגוון פעילויות כגון ירי ברובי פיינטבול חצי אוטומטיים, תרגילי סדר צבאיים ברחבת מסדרים, התמודדות עם מסלול מכשולים, תחרויות שונות (משיכת חבל למשל) ועוד.
בגמר הפעילות מוענקת לכל משתתף ומשתתפת בטירונות לילדים תעודת לוחם המהווה מזכרת לאופן בו התמודדו עם האתגרים שהוצבו בפניהם.

 

מסיבות יום הולדת או אירועים קבוצתיים מכל סוג


טירונות לילדים היא דרך בלתי שגרתית ומלהיבה במיוחד לחגוג יום הולדת לילדים בגילאים של בין 6 ל 12 שנים ואף יותר. אולם למעשה מדובר בהפעלה המתאימה לא רק למסיבות יום הולדת, כל קבוצת ילדים תפיק הנאה רבה מהשתתפות בטירונות לילדים, בין אם מדובר בקבוצות תלמידים בטיול כיתה/שכבה, ילדי עובדים ביום כייף, חניכי תנועת נוער או קבוצה מטעם כל מסגרת אחרת.
אין חובה שתהה היכרות מוקדמת בין הילדים, צוות המפעילים המיומן של זיקית ידע לנהל את העניינים כך שכולם ישתתפו וייהנו.

תוכנית מותאמת לאופי הקבוצה

כמו שמסלולי טירונות אמיתיים שונים זה מזה בהתאם לתפקיד המיועד לחיילים המשתתפים בה כך אנו בזיקית יודעים להציע תוכנית מתאימה לטירונות לילדים לפי אופיים של הילדים בכל קבוצה מסוימת. כך למשל בפני ילדים בוגרים יותר יוצבו משימות מאתגרות יותר והם ידרשו להתנהג לפי כללים נוקשים יותר אשר יתרמו ליצירת האווירה המעין צבאית. ילדים צעירים יותר יתמודדו עם אתגרים המתאימים ליכולותיהם תוך שהאווירה לאורך כל ה"טירונות" שלהם תהיה קלילה יותר.

 

אם אתם מחפשים דרך ייחודית, מלהיבה ומהנה במיוחד להפעלה של קבוצת ילדים אתם מוזמנים לפנות אלינו ולשמוע על האפשרות להעניק חוויה יוצאת דופן, טירונות ילדים מבית זיקית.

  • 10+
  • 6+
  • שעה וחצי
everest credit